23. 9. 2023

Ondřej Ilčík

Výsledky dospělí

logo skst dubnany

Sportovní klub stolního tenisu fungující v Dubňanech již od roku 1935 bat

Zápas 1. kola - SKST Dubňany A - TJ Sokol Hlubočany A

Celou minulou sezónou se jako hlásek někde v pozadí nesla ambice postupu do vyšší soutěže. V play-off to však dopadlo tak, jak to dopadlo a možná by se dalo říct i "naštěstí". To proto, že v aktuální sezóně se v soutěžním řádu pro soutěž Divize objevila drobná změna. Termíny utkání jsou pevně dané. Tedy hraje se v sobotu a neděli bez možnosti úpravy. Jelikož dvojkola domácích utkání odehráváme v sobotu z důvodu dojíždění přespolních spoluhráčů, ušetřil nás nepostup do vyšší soutěže o velké dilema.

Jsme tedy i tuto sezónu v soutěži KS1 skupiny "B". Místo ambice na postup máme tentokráte ambici novou. Poskládat "A" tým tak, abychom utkání odehráli ve čtyřech. Sezóna je časově náročná a může se stát, že do života vstoupí různé situace či povinnosti, které z koláče času pořádný kus ukrojí. A právě proto jsme do prvního utkání této sezóny proti Hlubočanům nastoupili pouze s jedním hráčem základu "A" družstva. Dále pak Jelenem, kterého ale považujeme za Áčkaře a o zbytek se postarali borci z Béčka, za což jim patří velké díky!

Sestava domácí:
Ilčík Ondřej, Jelínek Zdeněk, Dohnálek Adam, Ryba Filip, Jakubíček Vlastimil

Hlubočany přijeli bez své jedničky na soupisce tj. bez Jakuba Kováře.
Sestava hosté:
Busta Stanislav, Baričák Marek, legendární Pořízek Josef, Šmetka Miroslav

Vstup do utkání pro oba soupeřící týmy skončil remízou. Nejprve jsme si s Jelenem poradili celkem hladce 3:0 proti Bustovi s Baričákem. Druhá čtyřhra Filipa s Adamem proti Pořízkovi se Šmetkou skončila těsnou výhrou v pátém setu pro hosty. Vstup do dvouher se nám nepovedl podle představ. I když po boji a v koncovkách, první tři naši borci prohráli své úvodní singly. Mně se podařilo pouze korigovat stav na 2:4 pro hosty v zápase proti Pořízkovi. Již po prvním kole dvouher jsme začali kalkulovat dostupné body potřebné k vítězství. Další kolo odpálil Adam proti Bustovi. Busta Stanislav je podle ELO okolo 1800 nejlepším hráčem hostující sestavy tohoto utkání. Adam s ním v pěti setech vybojoval důležité vítězství a když pak přidal Jelen pětisetový (Jelen pětisetový je endemický poddruh Jelena evropského vyskytující se v dubových lesích jižní Moravy, který se vyznačuje neschopností hrát zápas na méně než 5 setů, pozn. redaktora) po pěti setech bod nad Baričákem, opět se nám lépe dýchalo, protože počítadlo stavu ukazovalo 4:4. Chvilku se utkání přelévalo z míčku na míček a ze setu na set až do chvíle, kdy nám soupeři odskočili o dva body po mé prohře na Markem Baričákem. V tomto okamžiku za stavu 5:7 se pravděpodobnostní kalkulačka opět rozjela naplno. Začali jsme totiž hledat body spíše k remíze než k vítězství. Takticky jsme dohodli střídání Vlastika za Filipa. Ani střídání ani úsilí v  následujících zápasech bohužel nevedli k obratu. A tak po závěrečných velmi těsných zápasech jsme v prvním utkání sezóny podlehli Hlubočanům 6:10.

Atmosféra celého utkání byla velmi příjemná a přátelská. Fanouškům děkujeme za podporu! Soupeřům přejeme hodně zdaru v nadcházející sezóně a těšíme se na odvetu

link - Zápis z utkání