4. 2. 2024

Jakub Hašlík

Výsledky dospělí

logo skst dubnany

Sportovní klub stolního tenisu fungující v Dubňanech již od roku 1935 bat

Áčko - TJ Sokol Brno B, MK Řeznovice B

Po odstartování druhé půlky sezóny vítězstvím v Hlubočanech nás čekalo velmi těžké sobotní dvoukolo proti Sokolíkům z Brna a Řeznovicím. Se sestavou nebyl výjimečně problém a museli jsme oželet "pouze" absenci PBčka, se kterým se nám ještě nepovedlo za 14 zápasů společně nastoupit a férově každý chvilku tahá pilku. Jak se Sokolem, tak s Řeznovicemi jsme na začátku sezóny v jejich hernách prohráli, v plánu tedy bylo soupeřům porážky oplatit a především zápas se Sokolíky při případné stíhací jízdě za play off, mít i lepší vzájemné zápasy, když jsme v jejich šermírně utrpěli bolestivou porážku 8:10 v oslabené sestavě.

SKST Dubňany - TJ Sokol Brno B

Hosté přijeli na Želvičku v plné palbě (Tomko, Hrdlička, Prachař a Novak). Za domácí sestava Ilča, Lídrus, Vesi a Just. Již před začátkem utkání se trochu počítalo s tím, že půjde o velkou bitvu a předzápasové predikce se nemýlily. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, Vesi s Lídrusem na jedničce porazili dvojici Hrdlička/Novak 3:1 a my s Ilčou jsme na dvojce stejným poměrem brali bod proti dvojici Prachař/Tomko. V krasojízdě jsme pokračovali i po prvních dvou dvouhrách, nejprve Vesi porazil 3:2 Tomka a na vedlejším stole zvládl pětisetový zápas i Lídrus proti Prachařovi, kdy ve druhém setu srovnával dokonce kanárkem. Při vedení 4:0 nic nenasvědčovalo tomu, že zápas bude trvat bezmála 4,5 hodiny, opak byl ale pravdou. Hosté vycítili šanci, první bod přidal na jejich stranu Hrdla, který mě přivítal v prvním vzájemném zápase výborným výkonem, ve kterém bohužel pro nás pokračoval celý mistrák. Poslední dvouhru prvního kola zakončoval Ilča, který pro mě velmi překvapivě prohrál s Novakem, ten ale zápas a především pátý set předvedl výkon srovnatelný s jeho jmenovcem ze Srbska. 

Do druhé série jsme vstupovali s vedením 4:2, když padl i Lídrus na raketě neúnavného Tomka, věděli jsme, že se momentum zápasu otáčí na stranu hostů. Naštěstí jsme s Ilčou následně zvládli naše obě dvouhry a znovu jsme dokázali soupeři odskočit na průběžný stav 6:3. Sokolíci se ale nevzdali a urvali 2 pětisetové duely na svoji stranu, Novak vybojoval s Véčkem 9 v pátém a ve stejný moment se Tomko dostal z mečbolu i mně, k našemu zděšení prohrál v dalších zápasech i Vesi s Hrdlou a Ilča s Prachařem a rázem se hosté dostali do vedení 6:7. V poslední sérii Ilča zvládl klíčový zápas s Tomkem, kde otáčel z 1:2 na 3:2 a zároveň Véčko poměrně s přehledem bral bod proti Prachařovi, s kterým, jak sám přiznal, nemá nejlepší bilanci. Za stavu 9:7 nastupoval Lídrus s Hrdlou a já si odbyl svou premiéru od přestupu S Novakem, kdy jsem ještě nikdy nemusel nastupovat z pozice céčka do poslední dvouhry. Naštěstí pro nás jsem utkání dokázal vyhrát ještě před skončením Lídrusova zápasu, který v tu chvíli vedl s Hrdlou 2:1. Hrdla ale ukázal srdíčko a i přes to, že v tu chvíli již věděl, že hosté odjedou poraženi, tak dokázal utkání v 5 setech otočit. Po vydřené výhře jsme si spočítali sety ze vzájemných zápasů a bohužel pro nás Sokolíci berou lepší vzájemný zápas o 1 set. Hrdlova bojovnost tedy nepřišla vniveč a v situaci, kdy na konci sezóny budeme mít stejně bodů, tak musíme před Sokolíky zohnout hřbet :)


SKST Dubňany - MK Řeznovice B 

Po krátké pauze mezi zápasy jsme se rozloučili s Véčkem, který šel zneuctít Josefovskou tombolu na pyžamový ples. Jestli máme v našem oddílu srdcaře, je jím opravdu Fidži (Filip Ryba), který kdykoliv, když je potřeba, tak ani vteřinu neváhá a je připraven při jakékoliv absenci pomoci Áčku ve dne v noci. Za zmínku i stojí, že už tuhle sezónu odehrál více než 100 zápasů ve dvouhrách a opět nás nenechal na holičkách. Do zápasu vstupujeme v pozici outsidera, Řeznovice prohráli za celou sezónu jen ve Vracově a Sokolští šermíři nás stáli neuvěřitelné množství sil. Hosté dorazili ve velmi silné sestavě (Štěpán, Lehocký, Dohnal a Rotrekl), čtyřhry však bereme s hodně velkým štěstím obě my. Fidži s Lídrusem předvedli krásnou otočku v pátém setu (Rotrekl/Dohnal) a my s Ilčou jsme udrželi naši neporazitelnost, když jsme odvraceli mečbol proti dvojici Štěpán/Lehocký. Dvouhry pro nás už tak šťastné nebyly, v prvním kole za nás bodoval jen Ilča, který vydřel pětiseťák s Rotreklem. Ve druhém kole se opakoval scénář kola prvního, tentokrát porazil Lídrus Rotrekla a v mém zápase s Dohnalem jsem trestuhodně nevyužil 5 mečbolů, Fidži s Ilčou bojovali, ale v koncovkách padli proti Štěpánovi s Lehockým. Hosté už od druhé série ve dvouhrách kontrolovali své vedení a náš poslední nádech přišel v sérii třetí, kde se nám podařilo vyhrát 2 pětiseťáky. Nechybělo moc a bojovali bychom alespoň o remízu, ale ve dvouhrách jsme s Fidžim nedokázali bodovat a výborně hrající Lídrus i Ilča na rozjeté Řeznovice nestačili. Hosté zaslouženě odváželi plný počet bodů. 
Jakub Hašlík, 4. 2. 2024

4. 2. 2024

Jakub Hašlík

Výsledky dospělí

logo skst dubnany

Sportovní klub stolního tenisu fungující v Dubňanech již od roku 1935 bat