Dubnové turnaje

Posted on Posted in Uncategorized

Krajský turnaj v Brně (8. 4.)

Do Brna jsme zamířili v sestavě Erik Hekele, Matěj Marada, Terka Krupicová, Kuba Válek a Erik Jurkovič. Všichni byli zařazeni do 6. divize. Erik J. byl na svém druhém turnaji a myslím, že získaný jeden set bylo na typu tohoto turnaje jeho maximum. Snad vydrží trénovat a bude líp. Terka ve skupině narazila na silné soupeřky a mířila tak do útěchy, kde po delším čekání zaslouženě 2x vyhrála a stopkou jí bylo až 3. kolo. Kuba na tom byl o něco líp, když ve skupině připsal jedno vítězství. To však, stejně jako u Terky, znamenalo sestup do útěchy, kde také skončil ve 3. kole a to s námi tolik obávaným Králem. Kuba tak tomuto hráči zajistil postup na našeho Matěje. A Matěj, znalí stylu hry hodonínského mladíka, připsal koncovku 5. setu na svou stranu a putoval tak do finále pavouka útěchy. Tam podlehl až v pátém setu. Škoda. Erikovi H. se z důvodu 3členné skupiny, ve které jednou vyhrál, otevřela cesta do hlavní soutěže. Tam prohrál hned v 1. kole a turnaj pro něj skončil. Přesto se právě díky účasti v této hlavní soutěži stal našim nejvýše postaveným hráčem, což znamenalo umístění mezi 41 – 55. hráči z celkových 97 zúčastněných.


Krajský turnaj v Mikulčicích (14. 4.)

Do Mikulčic jsme zavítali s šesticí hráčů – Anet, Terkou, Kájou, Jendou, Erikem H. a Matějem M.

Mezi sty hráči, kteří se utkávali na 12 stolech jsme opět sahali spíše po jednotlivých výhrách, někdo jen po bodech – těmi byli Anet, Jenda a Terka.

Zdatnějšími byli Kája, která zvítězila jednou ve skupině a z druhého místa tak měla možnost startu v hlavním pavouku, kde vypadla v 1. kole. Tamtéž se dostal Matěj, kterého od postupu dál dělilo jen pár míčků v 5 setu. Nejdál se dostal Erik a to přes urputnou bitvu v 1 kole, kde vybojoval 5. set. Kolo 2. už však bylo nad jeho (nejspíš energetické) schopnosti.


Žebříčkový turnaj okresu v Dubňanech (28. 4.)

Žebříčkové turnaje jsou završením sezony a jsou obsazovány hráči s nejvíce body z bodovacích turnajů, které se objíždějí v průběhu sezony. Takto je nominováno nejlepších 12 dívek a 24 hochů. Na tomto našem turnaji se však někteří omluvili a za stoly se tak dostalo 55 nejmladších a starších žaček a žáků. Z toho z našeho klubu se účastnila tato 11členná sestava:

Za nejmladší:

*holky…

Terka Krupicová – 7. místo

Natka Krupicová – 8. místo

Anet Chludilová – 9. místo

Áda Ostřížková – 11. místo

*kluci…

Matěj Marada – 3. místo

Erik Hekele – 10. místo

Jenda Příkazský – 16. místo

Matěj Vavřík – 20. místo

Za starší:

Kája Šuralová – 5. místo

Míša Kotásková – 1. místo

Tímto zastoupením jsme tak patřili mezi nejpočetnější výpravy. A nebyly jsme jen vidět, ale také slyšet – a to výraznými osobními hecnutími v důležitých momentech jednotlivých zápasů. Za takové projevy jsem rád. Na rozdíl od některých pohození pálkou… Ale to jsou všechno emoce, které se musíme naučit ovládat nebo probouzet, abychom tím doplnili natrénovanou techniku a taktiku a trošku se nabudili i psychicky. Turnaj tak byl opět plný intenzivních zážitků, kdy si každý z našich hráčů odedřel svůj limit a všem patří pochvala. Mimo jiné i za to, že vydrželi kvalitně odehrát celý, a pro některé příliš dlouhý, turnaj. Gratulace pak míří našim medailistům:

Míša Kotásková – 1.místo (porazila všechny 4 soupeřky, včetně nejsilnější z nich – Kláru Koplíkovou).

Matěj Marada – 3. místo (dostal se do finálové skupiny mezi samé hodonínské Slovanisty, kde známému Královi podlehl vždy v koncovkách ve 4 setech. Místo 3. pak ubojoval v posledním utkání se Stupavským).


Turnajovou sezonu jsem tak završili na výbornou. Nyní nás čekají ještě tréninky do konce června a v půli srpna započneme sezonu s datem 2018/ 2019. V té budeme opět objíždět okresní i krajská klání a věříme, že budeme úspěšní jako letos.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *